Hakkımızda

Zirai ilaç, tohum, gübre ve diğer tarımsal girdilerin toptan satışı ve sektörün önemli firmalarının Marmara, Ege ve İç Anadolu bölge distribütörü, Afyon Bereket Tarım 1997 yılında kurulmuştur. ABT grubu tarım sektöründe faaliyet göstermekte ve bu sektörde bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir. Afyon Bereket Tarım ayrıca, tarım ve teknoloji alanında yaptığı yeni yatırımlarla büyümesini sürdürmektedir.

Grup yöneticileri 1980 li yıllardan beri sektörde elde ettikleri birikimleri 1997 yılından itibaren ABT bünyesinde değerlendirmeye başlamışlardır. Kısa bir sürede bölgenin lider tarımsal pazarlama firması haline gelen ABT grubu, Türkiye'nin  önemli firmalarının distribitörlüğünü yapmıştır.  Bugün pazarlama faaliyetlerini dört bölge müdürlüğü ile yürüten grubumuz Marmara, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde toplam 36 ilde 1.200 den fazla perakendeci müşterisine hizmet etmektedir. Firmamız kurulduktan çok kısa bir süre sonra sektörün en büyük ve en geniş pazarlama ağına sahip toptan dağıtım firması haline gelmiştir. Grubumuz yaptığı yatırımlarla, bu ağı her geçen gün genişletmekte ve hizmet verdiği perakendeci müşteri sayısını her geçen gün artırmaktadır.

ABT Grubu tarım sektörünün çeşitli alanlarında gelişmesini devam ettirmekte ve diğer sektör şirketleriyle ortaklaşa veya şirket bünyesinde yatırımlarına devam etmektedir. Afyon Bereket Tarım toptan pazarlama faaliyetleri yanında ithalat ve üretim faaliyetleri de yapmaktadır. ABT Grubu DEVISA markasıyla bitki besleme ürünleri ithalatı, SELECT SECURE markasıyla bitki besleme preparatları üretimi yapmaktadır.

Çiftçilerimize kaliteli zirai ilaç üretimiyle hizmet veren Deva Agro Kimya Tarım A.Ş de Afyon Bereket Tarım'ın grup şirketi olarak sektörde yer almaktadır.

Afyon Bereket Tarım ticari faaliyetlerinde müşteri odaklı hizmet anlayışını benimsemiştir. Afyon Bereket Tarım'ın hedefi; tarım sektöründe perakendecilik hizmeti veren müşterilerine kaliteli servis hizmetleri sağlamak ve müşterilerinin en önemli iş ortağı olabilmektir. ABT bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içinde çalıştığı kişi ve kuruluşlar nezdinde kanıtlanmış güvenirliğini ve tercih edilen iş ortağıni ve tercih edilen iş ortağı olma vasfını devam ettirme kararlılığındadır.